Konferencija „How to get into Horizon2020: Challenges and Opportunities?“

Kviečiame dalyvauti Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) organizuojamoje metinėje konferencijoje „How to get into Horizon2020: Challenges and Opportunities?“ bei B2B susitikimuose. Konferencijos moderatorius – „Nextury ventures“ generalinis direktorius Mindaugas Glodas. Konferencijos metu turėsite unikalią galimybę išgirsti žymiausių Europos ir Lietuvos ekspertų įžvalgas apie tarptautines mokslinių tyrimų ir inovacijų  programas. 



Renginio tikslas – skatinti Lietuvos atstovų dalyvavimą tarptautinėje ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje šiose sumanios specializacijos srityse – nauji gamybos procesai, medžiagos ir technologijos;  energetika ir tvari aplinka; transportas, logistika ir informacinių ryšių technologijos. Šiuo metu didžiausioje ES bendrų mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje „Horizontas 2020“ Lietuvos įmonės vykdo 68 projektus, kurių bendra vertė siekia 12 858 394,00 Eur.

Konferencijos metu turėsite galimybę išgirsti pranešėjų, kurie pasidalins savo ekspertine patirtimi. Viena jų - Europos Komisijos (EK)  transporto ir logistikos ekspertė Julija Sakovica. Pranešėja išskirtinį dėmesį skirs tarptautinių programų privalumams, pridėtinę vertę ir naudą mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje „Horizontas 2020“ dalyvaujančioms įmonėms. Kitas pranešėjas Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Transporto ir logistikos kompetencijos centro koordinatorius dr. Algirdas Šakalys pristatys transporto ir logistikos sektoriuje esančių inovacijų galimybes ir perspektyvas.

Bio-pramonės konsorciumo direktorius ir įmonės „Emerencia Consultancy“ vadovas iš Belgijos –  Nelo Emerencia išskirtinį dėmesį skirs energetikos ir tvarios aplinkos sričiai bei viešojo ir privataus sektorių partnerystei „Bio-pramonės bendroji iniciatyva“ (angl. Bio-based Industries Joint Undertaking, BBI JU). Pranešėjas pristatys pagrindines paraiškų rengimo ir vertinimo taisykles.

Pranešimą skaitys José Ruiz Espi, Europos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato (DG AGRI) atstovas, kuris pasidalins įžvalgomis apie 2019-2020 m. darbo programą. Pranešėjas supažindins su kvietimais apimančiais mokslinių tyrimų sritis, kuriose ES-13 mokslininkai turi didelę kompetenciją, apžvelgs kvietimus, kuriuose taikomi atviros mokslo prieigos, lyčių ar daugelio veikėjų įtraukimo reikalavimai, informuos apie tarptautinio bendradarbiavimo galimybes.

Charizmatiškasis ir populiarusis Christoph Sollich ko gero yra vienas žinomiausių ir geriausių startuolių mentorių Vokietijoje ir už jos ribų. Jis jau prisidėjęs prie daugiau nei 1000 sėkmingų startuolių bei daugybės renginių, tokių kaip – Airbus BizLab, Techstars Metro, Google Launchpad, Bayer Grants4Apps, YouIsNow Accelerator, Deutsche Bahn Next Station, Berlin Hardware Accelerator, Pitch Marathon, Founder Institute ir kt., kuriuose Ch. Sollich buvo mentorius ir pristatymų (pitch) ekspertas, padėjęs startuoliams pritraukti investicijas arba rasti partnerius užsienio šalyse. Renginio metu dalyviai turės išskirtinę galimybę išgirsti, kaip teisingai pristatyti tiek save, tiek kuriamą inovaciją potencialiems investuotojams. 



Be to, konferencijos dalyviai bus pakviesti sudalyvauti interaktyvioje diskusijoje tarp verslo ir mokslo atstovų, jos metu bus siekiama atskleisti bendradarbiavimo privalumus ir trūkumus. Diskusijoje dalyvaus Kauno technologijos universiteto (KTU) prof. Arminas Ragauskas bei specializuotas palydovinės informacijos paslaugas teikiančios įmonės „Geomatrix“ direktorius Gediminas Vaitkus. 

Konferencijoje laukiami verslo bei mokslo atstovai, mentoriai, konsultantai, kurie vykdo, planuoja vykdyti, ar prisideda prie inovacinės veiklos. Renginyje turėsite galimybę ne tik išgirsti ekspertų įžvalgas, bet ir užduoti rūpimus klausimus. Konferencijos dalyviai kviečiami registruotis į B2B konsultacijas su MITA ekspertais: 

  • Aistė Mančiakaitytė „Kaip pasinaudoti „Inostarto" priemone“,  
  • Daiva Keršienė „Kaip dalyvauti tarptautinėse programose“,  
  • Ieva Kalpokaitė „Kaip pasinaudoti „Inočekių" priemone“,  
  • Sigutė Stankevičiūtė „Kaip pasinaudoti „Ikiprekybinių pirkimų" priemone“, 
  • Mindaugas Kaziukonis „Kaip pasinaudoti „Inopatentas" priemone“
  • Viktorija Bražiūnaitė H2020 programos „Pažangus, ekologiškas ir integruotas transportas“ galimybės“.

Dalyvavimas renginyje yra nemokamas, tačiau registracija būtina dėl riboto vietų skaičiaus.

Konferencijos programa

09:30 –10:00 

REGISTRATION and networking time

10:00-10:10

Welcome Greetings

Vice Minister of the Economy (tbc)

10:10-10:30

Mr. Kęstutis ŠETKUS, Director of the Agency for Science, Innovation and Technology (MITA)

10:30-11:00

Interactive Discussion: Science + Business = Partnership: Mission (Im) Possible?: prof. ARMINAS RAGAUSKAS, Kaunas University of Technology (KTU); GEDIMINAS VAITKUS,UAB „Geomatrix“, Director

11:00-11:30

Coffee break

11:30-12:00

Mr. José Ruiz ESPI, Research Policy Officer, EC, DG AGRI Insights into the Horizon 2020 Societal Challenge 2 work programme 2019-2020 

12:00-12:30

Mr. Nelo EMERENCIA, Director Programming Bio-based Industries Consortium 

12:30-13:15

Mr. Christoph SOLLICH, The Pitch Doctor, Germany

13:15-14:10

Lunch and networking time 

14:00-16:00

B2B EVENT

14:10-14:40

Creative performance

14:40-15:10

Ms. Julija SAKOVICA, Transport Research and Innovation, European Commission

15:10-15:30

Dr. Algirdas ŠAKALYS, Vilnius Gediminas Technical University, The Competence Centre of Intermodal Transport and Logistic

15:30-15:50

Mr. Paulius KUODIS, Medium Group, Ltd Manager

15:50-16:20

Venture capital company representative, investor / Innovator (tbc)

16:20-16:30

CLOSING REMARKS

Renginys organizuojamas pagal projektą „Technologijų ir inovacijų populiarinimas“, kuris yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projekto tikslas – populiarinti technologijų pažangą ir inovacijas, informuojant verslą ir verslui imlią visuomenę apie mokslinių tyrimų vykdymo ir inovacijų diegimo naudą. Projektą vykdo MITA.