Vilniuje ekonomistė iš EBPO pasidalins įžvalgomis apie mokslinių tyrimų ir inovacijų veiklą

Į birželio 7 d. Vilniuje vyksiančią Lietuvos TAFTIE pirmininkavimo konferenciją apie inovacijas ir viešuosius pirkimus atvyksta ekonomistė Silvia Appelt iš Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO

Praeitą savaitę Lietuva pasirašė bendradarbiavimo sutartį su EBPO ir tapo 36-ąja valstybe nare, kuri įstojo į taip vadinamą prestižinį ekonomikos klubą.

„EBPO aukščiausio lygio ekspertinė patirtis labai svarbi Lietuvai mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje. EBPO šalims narėms suteikia naudingų rekomendacijų. Tikimės pasisemti naudingų žinių ir bendradarbiauti su ekspertais įgyvendinant inovacijų reformą“, - sako MITA direktorius Kęstutis Šetkus.

Silvia Appelt yra ekonomistė, dirbanti EBPO Mokslo, technologijų ir inovacijų  departamente, kuriame ji atlieka analitinį darbą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje. Ji dirba su tokiomis temomis kaip MTEP mokesčių lengvatos, viešieji pirkimai inovacijoms.

Konferencijoje ji skaitys pranešimą, kurio tema „Mokslinių tyrimų ir inovacijų pirkimų matavimas: padėtis ir rezultatai“.

Pranešėja S.Appelt džiaugiasi būdama pakviesta į TAFTIE renginį vienoje iš vėliausiai prisijungusių prie EBPO šalių.  Ji pristatys EBPO gaires, kurios pagrįstos įrodymais, kaip plėtoti mokslinių tyrimų ir inovacijų politiką. Ekonomistė identifikuos potencialias bendradarbiavimo galimybes ateityje, pateiks valstybei aktualių rekomendacijų.

Konferencijoje su naujausiomis bendradarbiavimo tendencijomis per ikiprekybinius, inovatyviuosius, funkcionaliuosius viešuosius pirkimus ir inovacijų partnerystę supažindins Lundo universiteto profesorius, Švedijos inovacijų tarybos narys dr. Caharles Edquist, Europos Komisijos atstovai Jaroslav Kracun ir Vasileios Tsanidis.

Praktine patirtimi pasidalins Gaynor Whyles, bendrovės „Jera Consulting“ direktorė, Andrius Adamonis iš  Lietuvos banko, inovacijų partnerystės specialistė Jorunn Birgitte Gjessing-Johnrud iš  „Innovation Norway“, ekspertė Jeannette Klonk iš Austrijos mokslinių tyrimų skatinimo agentūros FFG.

Registracija į konferenciją vyksta MITA svetainėje.

Slide1.JPG