Ekspozicijos “Nuo amato iki verslo”, parodos “Sprendimų ratas 2013” metu, aidai

Štai ir pasibaigė dar viena rudeninė paroda Aleksandro Stulginskio universitete. Jos metu Slėnis “Nemunas” rengė savo ekspoziciją, kurioje pristatė inovatyvius produktus, mokslinių laboratorijų pasiekimus, teikiamas paslaugas, kvietė susipažinti su mokslininkais, paragauti jų sukurtų produktų. Pagrindinis šios parodos tikslas buvo pristatyti vis aktyvėjančią Slėnio laboratorijų veiklą ir supažindinti lankytojus su mokslininkais – inovacijų kūrėjais.

Ekspozicijoje ypatingas dėmesys buvo skirtas Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriui Simui Gliožeriui, kuris daugelį metų užsiima gėlių selekcija. Paprašius profesoriaus papasakoti apie save jis lakoniškai atsakė –“esu kūrėjas”. Taigi apie jo darbus teko spręsti patiems žvelgiant į nuostabius augalus, kurių vienas yra dedikuotas Lietuvos Respublikos prezidentei Daliai Grybauskaitei. Tai lietuviškasis skiauterutis, kurio pilnas pavadinimas – “Lophospermum x lituanicum Dalia Grybauskaitė“.

Literatūroje profesoriaus veikla įvardijama taip: dekoratyvinių ir pupinių augalų introdukavimas, dauginimas ir selekcija. Per savo trijų dešimtmečių veiklos laikotarpį jis yra surinkęs atviro ir uždaro grunto dekoratyvinių augalų kolekciją, sukūrė begonijų, kalijų, margenio ir vėdryno hibridų, yra išvedęs apie 100 naujų augalų veislių.    

 Dvi išvestas skiauteručių veisles jis yra pavadinęs Anglijos sosto paveldėtojo princo Charleso ir jo žmonos garbei, vieną begonijų veislę – popiežiaus Jono Pauliaus II vardu.

Asociacijos darbuotojai mano, kad jau pats laikas profesoriaus veikos komercializavimui, kad sukurtas produktas turi nešti ne tik moralinę, bet ir materialinę naudą ir profesorių globojančiam universitetui, ir  pačiam profesoriui ir visuomenei. Didžiulis susidomėjimas profesoriaus išaugintomis gėlėmis rodo, kad visuomenė nekantriai laukia jų pasirodant ant prekystalių. Taigi asociacijos užduotis aiški -  komercializavimas.

Tai tik vienas pavyzdys, kuriam ekspozicijoje buvo skirtas didesnis dėmesys, tačiau tokių pavyzdžių buvo ir daugiau. Lankytojai galėjo pamatyti, sužinoti ir paragauti kuriamų inovatyvių produktų. Ekspozicijos organizatoriai ir ateityje stengsis pristatyti ką slėnio mokslininkai naujo sukūrė, supažindinti su pačiais mokslininkais ir komercializuoti jų kūrybos rezultatus.

Asociacijos  “Slėnis Nemunas” KTPC vadovė

Irena Kubiliūtė Vedeikienė